Skip to main content

Microsoft spouští vlastní verzi Canvy, startupu, který je investory vysoce ceněn.

Společnost Microsoft spustila vlastní verzi startupu Canva, který je investory vysoce ceněn.

Satya Nadella, výkonný ředitel společnosti Microsoft Corp., hovoří během panelové diskuse druhého dne Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu 24. května 2022.
Společnost Canva se sídlem v Sydney je jedním z nejhodnotnějších startupů na světě a od loňského roku se může pochlubit oceněním ve výši 40 miliard dolarů po vyplacení peněz.

Jeden z investorů startupu, společnost Blackbird Ventures, však údajně na začátku letošního roku snížil ocenění společnosti na 25,6 miliardy dolarů, protože inflace a obavy z recese způsobily pád cen akcií softwaru.

Společnost Canva založili v roce 2012 Melanie Perkinsová, Cliff Obrecht a Cameron Adams. Společnost poskytuje platformu pro online design, která uživatelům umožňuje vytvářet grafické návrhy, jako jsou prezentace, loga a obálky sociálních médií. Od května 2021 má Canva více než 30 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

V lednu 2020 byla společnost Canva oceněna na 6 miliard dolarů poté, co získala 85 milionů dolarů v kole financování série D vedeném společností Sequoia Capital China za účasti společností Bond Capital, Felicis Ventures, Tiger Global Management a dalších. Celková částka, kterou společnost získala, tak dosáhla 341 milionů dolarů.

V srpnu 2020 společnost Canva oznámila, že důvěrně podala žádost o primární veřejnou nabídku akcií (IPO) na australské burze cenných papírů (ASX). Dne 19. listopadu 2020 společnost Canva oznámila, že vstoupí na burzu ASX s orientační cenou v rozmezí 22,60 až 24,00 australských dolarů za akcii, což společnost oceňuje na 15 miliard australských dolarů (10 miliard Kč). Cena IPO byla stanovena na 25,00 A$ za akcii, což společnosti při zahájení obchodování 9. prosince 2020 pod tickerem „CAN“ zajistilo tržní kapitalizaci 21 miliard A$ (13 miliard USD).

V prosinci 2020 byla společnost Canva jmenována jednou z 50 společností, které CNBC zařadila do žebříčku Disruptor 50 pro rok 2021. V únoru 2021 se společnost Canva umístila na 1. místě v žebříčku nejlepších startupů společnosti LinkedIn pro Austrálii a Nový Zéland a na 5. místě celosvětově.

Spuštění aplikace Designer společností Microsoft je součástí snahy společnosti učinit kancelářský balík Office pro uživatele nepostradatelnějším přidáním nových funkcí a možností. Aplikace poskytuje cenný nástroj pro uživatele, kteří chtějí vytvářet profesionálně vypadající návrhy, aniž by si museli předplácet samostatnou službu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup