Skip to main content

Ladění Arm s Raspberry Pi Debug Probe nemusí být utrpením

Ve složitém světě Arm programování na nízké úrovni je ladění nezbytné. Avšak často je problémem nákladné a složité nástroje. Raspberry Pi si dal za cíl změnit to se svým novým ladičem Raspberry Pi Debug Probe, který poskytuje dostupný a intuitivní způsob jak ladit Arm procesory za pouhých 12 $ v ČR za cenu zhruba 329Kč .

Díky funkcím jako:

• Rozhraní Serial Wire Debug (SWD) pro vzdálené ladění čipů Arm
• Standardizované USB komunikaci s ladicími programy
• Levný USB serial adaptér pro diagnostiku a protokolování

Vám Raspberry Pi Debug Probe dokáže zjednodušit komplikovanost Arm programování a umožní vám trávit více času psaním kódu a méně řešením problémů.

Navíc dokáže posloužit jak pro ladění čipů Arm RP2040 jako je Raspberry Pi Pico, tak pro ostatní Arm mikrokontroléry podporující rozhraní SWD. Pracuje jak s počítači Raspberry Pi, tak i klasickými PC a Macy.

Raspberry Pi Debug Probe poskytuje kompletní řešení pro ladění mikrokontrolérů

Raspberry Pi Debug Probe je kompletní sadou nástrojů, která vám poskytne vše potřebné pro ladění čipů Arm. Připojuje se k hostitelskému počítači přes USB a dokáže se propojit s cílovým zařízením využívajícím rozhraní Serial Wire Debug. To umožňuje vzdálené ovládání cílového mikrokontroléru pro potřeby ladění.

Kromě převodu USB na Serial Wire Debug (SWD) poskytuje Raspberry Pi Debug Probe i funkci obecného USB sériového adaptéru. To umožňuje navíc i sériovou komunikaci s cílovým zařízením. Tato funkce je důležitá pro debugování, diagnostiku a protokolování.

Součástí balení jsou také potřebné kabely. Jeden pro připojení Raspberry Pi Debug Probe k hostitelskému počítači. A další pro propojení s debugovacím cílem. Kabely jsou navrženy tak, aby bylo možné je připojit i k místům s nedostupným pájením.

Ladící sonda vám zpřístupní mocné debug funkce procesoru Arm

Ladící sonda jako je Raspberry Pi Debug Probe vám pomůže objevit mocné možnosti, které skrývají debug schopnosti procesorů Arm. Připojuje se přímo k ladicímu portu čipu Arm a skrz standardizovaný protokol CMSIS-DAP funguje i jako sériový port USB. To umožňuje spojení s hostitelským počítačem a využití debuggovacího softwaru.

Jakmile je Raspberry Pi Debug Probe připojena k mikrokontroléru Arm a hostitelskému počítači, získáte přístup k užitečným funkcím pro ladění jako:

  • Postupné spouštění kódu instrukci po instrukci
  • Nastavování breakpointů pro zastavení běhu při dosažení určitého místa v kódu
  • Sledování hodnot registrů procesoru a proměnných
  • Prohlížení a upravování dat v operační paměti

To vám umožní najít i nejobtížnější chyby ve vašem kódu s minimálními znalostmi o hardwaru. Stačí jen připojit ladící sondu Raspberry Pi Debug Probe a spustit preferovaný debug software. Spolupracuje s OpenOCD a dalšími nástroji podporujícími CMSIS-DAP.

Takže pokud potřebujete hlouběji proniknout do svých programů běžících na mikrokontrolértech Arm, ladící sonda vám otevře dveře k mocnému debugovacímu světu procesorů Arm.

Zjednodušená sériová komunikace pro mikrokontroléry i hostitelské stroje

Raspberry Pi Debug Probe umožňuje vytvořit jednoduché sériové připojení mezi cílovým mikrokontrolérem a vaším hostitelským počítačem. Využívá rozhraní USB sériový adaptér, které je k dispozici téměř na všech moderních zařízeních.

Pro hostitele jako je Raspberry Pi poskytuje prosté sériové rozhraní přes GPIO pin, ale pro PC a MAC je USB jedinou možností. Zde Raspberry Pi Debug Probe představuje snadnou alternativu k vestavěným sériovým portům, které již téměř nejsou standardem.

Díky tomu, že funguje jako standardní USB sériový adaptér, můžete jej použít napojením k budoucímu zařízení bez nutnosti náročného ladění. Stačí jej jen připojit a bude okamžitě rozpoznán operačním systémem.

To vám poskytne univerzální možnost komunikovat s mikrokontrolérem, i když nepotřebujete všechny analýzy a debug funkce zabudované ladící sondy. Může tak posloužit jako levná náhrada za specializované USB sériové adaptéry.

Protokolování a diagnostika skrze sériovou linku tak zjednoduší ladění potíží na vašich mikrokontrolérech bez nutnosti investice do drahých nástrojů. Raspberry Pi Debug Probe vám poskytne univerzální řešení pro komunikaci i pro nejnáročnější architektury.

Stalo se z nákladově dostupné cesty pro ladění mikrokontrolérů

Jednou z největších výhod Raspberry Pi Debug Probe je její nízká cena pouhých 329 Kč . Poskytuje plnohodnotnou ladící sondu za zlomek ceny těch nejlevnějších na trhu, což z ní dělá ideální volbu pro začínající nadšence i profesionály na rozpočtu.

Tato cenová dostupnost z ní činí lákavou alternativu k drahým specializovaným nástrojům, které mohou stát stovky či tisíce korun. Za malou investici získáte přístup ke stejným užitečným funkcím ladění, které potřebujete k odstranění chyb ve vašem kódu.

Paralelně Raspberry Pi Debug Probe poskytuje kvalitní a spolehlivé řešení, které funguje s většinou ladicího softwaru. Neposkytuje jen levnou cestu k ladění, ale dobře fungující jednoznačné řešení. Pro pokročilé uživatele existují i možnosti pro rozšíření jeho funkcí skrze firmware.

Rapidní přechod od používání FTDI kabelu k Raspberry Pi Debug Probe navíc ilustruje, jak dobře zastupuje náročné specializované nástroje. Za minimální investici poskytuje stejné schopnosti sériového portu USB i možnost ladit pomocí rozhraní SWD.

Udělá za vás více než dostupnější řešení, zatímco nepotřebujete platit astronomické částky za speciální nástroje. Stává se tak modelovým příkladem, jak je možné nabídnout plnohodnotný produkt za přijatelnou cenu.

Specifikace

Co to je?

• Ladící sonda pro Arm mikrokontroléry, nabízená za 12 $ v ČR za cenu zhruba 329Kč
• Umožňuje sériové ladění pomocí SWD a poskytuje USB sériový port

Co umožňuje?

Sériové ladění
• Postupné vykonávání kódu, breakpointy, sledování hodnot registrů apod.
• Kompatibilní se standardem CMSIS-DAP

USB sériový port
• Komunikaci počítač-mikrokontrolér
• Nahrazuje externí sériové adaptéry

Ladění na samotném hardwaru
• Bez potřeby operačního systému

Kompatibilita
• Správně integruje s existujícími ladícími programy jako OpenOCD
• Podporuje standard CMSIS-DAP

Co obsahuje?

• ARM Cortex-M0+ CPU s 264 KB paměti SRAM
• Vysoce kvalitní plastové pouzdro
• USB kabel
• Tři ladicí kabely propojující JST konektory a 0.1″ konektory
• Přechodové kabely pro připojení k Raspberry Pi Pico apod.

Další specifikace:

• Velikost: 22 x 32 mm
• Jmenovité napětí: 3,3 V
• Provozní teplota: -20 °C až +70 °C
• USB 2.0 kompatibilita

Zdroj – raspberrypi.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup