Skip to main content

NanoPi R5C – mini router s 2,5GbE porty a podporou modulů M.2

Chcete posunout síťové možnosti své domácnosti nebo malé kanceláře na vyšší úroveň? Nehledejte nic jiného než mini router NanoPi R5C! Tento malý, ale výkonný směrovač umožňuje uživatelům vytvořit bezpečné, spolehlivé a cenově dostupné síťové řešení, které pojme více zařízení najednou. V tomto článku se podíváme na funkce a výhody routeru NanoPi R5C a na to, proč by mohl být ideálním řešením vašich malých síťových potřeb.

Přehled mini routeru NanoPi R5C

NanoPi R5C je mini router speciálně navržený pro použití v domácnostech a malých kancelářích. Je kompaktní a výkonný, spoléhá na procesor Rockchip RK3568 a dva 2,5Gb/s ethernetové porty pro rychlý a spolehlivý síťový výkon. Podporuje také moduly M.2 a v závislosti na zakoupeném modelu je vybaven portem obrazového výstupu HDMI 2.0, dvěma porty USB 3.2 a buď 1 GB RAM a 8 GB eMMC flash, nebo 4 GB RAM a 32 GB eMMC flash.

Výhody mini routeru NanoPi R5C

Směrovač NanoPi R5C mini je ideálním řešením pro domácí a malé kancelářské síťové požadavky. Díky vysokorychlostnímu procesoru, velké paměti RAM a výkonné paměti flash dokáže router NanoPi připojit více zařízení najednou bez výkonnostních prodlev a vyrovnávací paměti. Podporuje připojení Wi-Fi s rychlostí až 300 Mb/s, takže můžete bez přerušení streamovat média a procházet web.

Společnost FriendlyELEC nabízí pro své desky/směrovače několik operačních systémů Linux, například FriendlyWrt 22.03 64-bit postavený na aktuálním OpenWrt 22.03, Debian Buster Desktop a FriendlyCore Lite založený na Ubuntu 20.04. Všechny běží na jádře Linux 5.10 LTS. Společnost navíc poskytuje buildroot pro uživatele, kteří mají zájem o vytvoření vlastní linuxové distribuce.

Cena a dostupnost

Miniaturní router NanoPi R5C je v současné době k dispozici za maloobchodní cenu 59 USD, přičemž další verze jsou k dispozici za vyšší cenu. Lze jej nalézt u různých prodejců a v internetových obchodech, včetně oficiálních webových stránek NanoPi.

Závěr
Směrovač NanoPi R5C mini je ideálním řešením pro malé domácí a kancelářské sítě. Uživatelům poskytuje spolehlivě rychlé, bezpečné a cenově dostupné připojení, které jim umožňuje přístup k internetu, streamování médií a spouštění více aplikací současně. Díky procesoru Rockchip RK3568, velké paměti RAM, výstupnímu video portu HDMI 2.0 a podpoře bezdrátových modulů M.2 nabízí NanoPi ideální řešení pro domácí a malé kancelářské sítě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup