Skip to main content

Raspberry Pi Pico W brzy získá podporu Bluetooth LE.

V červnu 2022 byla představena deska Raspberry Pi Pico W s modulem WiFi 4 a bezdrátovým čipem Infineon CYW43439 Bluetooth 5.2 LE. Bylo na internetu napsáno několik článku o navázání připojení WiFi, ale nic o Bluetooth LE. Důvodem je, že jsme byli informováni, že funkce Bluetooth nebyla povolena, ale může být použita v pozdější fázi. Pozitivní je, že Alasdair Allan, který má na starosti dokumentaci Raspberry Pi, uvedl, že podpora Bluetooth LE by měla být spuštěna s další verzí 1.5.0 Pico C SDK.

Bluetooth LE (Low Energy) je bezdrátový komunikační protokol navržený speciálně pro zařízení s nízkou spotřebou, pracující s velmi nízkou rychlostí přenosu dat a zaměřující se na spojení mezi zařízeními na krátké vzdálenosti. Díky tomu je ideální pro nízkoenergetické aplikace, jako jsou ty, na které se Raspberry Pi Pico W zaměřuje. Bluetooth LE také vyžaduje relativně málo energie, což znamená, že je ideální pro napájení malého formátu Raspberry Pi.

Zavedením podpory Bluetooth LE na platformě Raspberry Pi Pico W mohou uživatelé plně využít řadu periferií a příslušenství, které jsou k dispozici. To otevírá potenciál pro kreativní a inovativní řešení, která by dříve nebyla možná. S množstvím dostupných zařízení, včetně klávesnic, gamepadů, touchpadů, displejů a dalších, je nyní možné, aby uživatelé snadno nastavili svá vlastní řešení pro různé účely.

Bluetooth LE navíc nabízí spolehlivé bezdrátové připojení s nízkou spotřebou energie. To znamená, že uživatelé mohou připojit svá zařízení bez obav z rychlého vybití baterie. To zvyšuje pohodlí, protože uživatelé si mohou být jisti, že jejich zařízení zůstanou připojena na dlouhé vzdálenosti, stejně jako poskytují dlouhou dobu mezi nabíjeními.

Celkově je Bluetooth LE vítaným doplňkem platformy Raspberry Pi Pico W. Se zvýšenou funkčností, větším komfortem, lepším přenosem dat a nižší spotřebou energie budou uživatelé Raspberry Pi bezpochyby schopni vzít své projekty a řešení do nových výšin. To je další velký krok vpřed pro Raspberry Pi, dláždit cestu pro ještě více vzrušujících projektů a průlomů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup