Skip to main content

Epi 32U4 – kompaktní deska s bohatými možnostmi

Epi 32U4 je malá vývojová deska kompatibilní s Arduino, založená na 8bitovém AVR mikrokontroléru Microchip ATmega32U4 s pouze jedním portem USB Type-C a 24 vstupně-výstupními piny přístupnými pomocí zapuštěných otvorů, které lze připájet k záhlaví nebo jinému tištěnému spoji.

Deska také obsahuje nějakou ochranu, jako je pojistka, ochrana proti elektrostatickému výboji, feritová perla a dolní propust pro analogové referenční napětí. Vývojář, firma Ping Hobbyelektronik, uvádí, že je zvláště užitečná pro kompaktní USB klávesnice, ale má také více I/O portů než standardní deska Pro Micro, takže je vhodná pro řadu dalších projektů.

Malá vývojová deska Epi 32U4 nabízí řadu užitečných funkcí ve svých kompaktních rozměrech. Kombinuje v sobě silný 8bitový mikrokontrolér ATmega32U4 s 24 vstupně výstupními piny dostupnými přes zapuštěné otvory. Deska má USB Type-C konektor pro lehké napájení a programování a obsahuje i ochranné prvky jako pojistku, feritovou perlu a filtr pro analogové reference.

Mikrokontrolér ATmega32U4 poskytuje 32 KB flash paměti pro ukládání kódu a 2,5 KB SRAM pro data. Nabízí plnou sadu periférií jako UART, SPI, I2C, analogové vstupy a 24 digitalizovaných vstupů/výstupů. USB konektivita prostřednictvím Typ-C portu umožňuje jednoduché programování pomocí Arduino IDE a napájení desky přes kabel USB.

I/O piny zahrnují šest analogových vstupů, dva UART porty, jeden I2C bus, SPI port a 24 digitálních vstupů/výstupů. Jsou přístupné pomocí zapuštěných otvorů, takže deska poskytuje velkou flexibilitu pro různé aplikace. Ochranné prvky jako pojistka, feritová perla a filtr pro analogové reference zvyšují odolnost desky vůči rušení a přepětí. Pomáhají zajistit stabilní a spolehlivý provoz i pro náročnější projekty.

Deska je dodávána ve dvou verzích pro 16 MHz a 8 MHz s následujícími specifikacemi. Verze 16 MHz: Vyžaduje napájecí napětí 4,5 až 5,5 V. Tento vyšší rozsah zajišťuje bezproblémový provoz i při běžném napájecím napětí 5 V z USB portu. Verze 8 MHz má ideální napětí je 2,7 až 5,5 V. Nízké minimální napětí 2,7 V umožňuje provoz z nižších napájecích zdrojů, např. z baterií.

Díky kompaktním rozměrům 22,75 x 12,75 mm umožňuje deska jednoduchou integraci do mnoha zařízení. Je o něco menší než klasická deska Arduino Pro Mini. První dodávky jsou očekávány začátkem října 2023. Projekt na platformě Crowd Supply musí být nejprve úspěšně financován, než dojde k výrobě. Základní cena obou variant je nastavena na 25 dolarů za kus. Doprava v rámci Spojených států se vyšplhá na 8 dolarů, zbytek světa pak 18 dolarů. Cena zahrnuje výrobu ve Švédsku a distribuci přes firmu Mouser Electronics.

Specifikace desky Epi 32U4:

Hlavní specifikace:

 • Mikrokontrolér ATmega32U4
 • USB Type-C port
 • 29 celkem pinů
 • 16 MHz krystal a ochranné prvky

Výhody a využití desky:

 • Založena na oblíbeném čipu ATmega32U4
 • Ochrana proti ESD a přepětí
 • Kompaktní rozměry pro mobilní aplikace
 • Velký počet I/O pinů
 • Implementovaná indikační LED

Provozní napětí a rozměry:

 • Napájecí napětí 4,5 – 5,5 V pro verzi 16MHz
 • Napájecí napětí 2,7 – 5,5 V pro verzi 8 MHz
 • Miniaturní rozměry 22,75 x 12,75 mm

Zdroj – crowdsupply.com
Návrhové soubory KiCAD pro desku jsou na GitHubu


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup