Skip to main content

Malinová klávesnice raspberry pi 400

Nové zařízení od raspberry pi foundation. Dnes představilo novinku na trhu raspberry pi 400 s zvýšenou frekvence CPU na 1.8 GHz, což pak je rychlejší asi o 10 až 20% než raspberry pi 4. Stejného výkonu se dá dosáhnout i u raspberry pi 4 za použití chladiče a to nejlépe aktivního. Stačí pak raspberry pi 4 přetakovat na frekvenci 1.8 GHz nebo vyšší.

Klávesnice díky zabudovanému raspberry pi zabírá miň místa a díky její velikosti i lepší možnosti umístění a více místa, ale chybí numer klávesnice, musí se vždy zapnou a využít možnosti tlačítek na klávesnici a pak zas vypnou.

Zdroj obrázků: hackaday.com

Vnitřek je vybavený deskou, která nahrazuje chladič a díky tomu už se nemusí kupovat další komponenta, tedy chladič, který může stát dalších 100 až 200 kč.

Na druhé straně pak najdeme GPIO header 40 pinová , slot pro sd kartu, 2x micro HDMI, který dosahuje až 4K videa, jeden napájecí konektor usb c, 2x USB 3 a 1x usb 2, a nemůže chybět jeden gigabit ethernet. Co mi tam ale chybí? Místo pro hdd nebo ssd, díky tomu by zařízení nemuselo mít mimo klávesnici další komponentu, která zabírá místo. Na našem trhu už se prodává hodně malých disků, která nezabírají moc místa, takže takový M.2 SATA je tak malý, že opravdu by moc místa nezabral a myslím, že by byl lepší než používat sd kartu za cenu ubrání jednoho usb 3 portu.

Jestli budete chtít využít raspberry pi kameru, tak na klávesnici nenajdete konektor DSI, takže jedině použít usb kameru. I když chybí i konektor CSI, který by umožnil připojit levnější LCD a tím třeba využít na cesty.

Vypnou a zase zapnou.

Jako nová funkce u raspberry pi 400 je možnost vypínat tlačítkem na klávesnici stisknutím kláves Fn +F10. Jestli zas budede chtít raspberry pi 400 spustit, tak to provedete podržením F10 nebo Fn + F10 na dvě sekundy.

Raspberry pi 400 je dodáván s 4 GB ram a cena by měla být okolo 2000kč bez příslušenství.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup