Skip to main content

Co je lepší: instalace aplikací z Microsoft Store nebo přímo?

Když hledáte novou aplikaci, možná se ptáte, zda ji nainstalovat z obchodu Microsoft Store nebo přímo. Než se rozhodnete, je třeba zvážit několik věcí.

Microsoft Store nabízí vybraný výběr aplikací. To znamená, že je menší šance, že najdete něco škodlivého, ale také to znamená, že možná nebudete schopni najít konkrétní aplikaci, kterou hledáte. Aplikace z obchodu Microsoft Store budou pravděpodobně důvěryhodnější, ale mohou být také dražší. Microsoft Store také nabízí hodnocení a recenze aplikací, takže před instalací uvidíte, co si myslí ostatní uživatelé.

Pokud se rozhodnete nainstalovat aplikaci přímo, budete mít přístup k širší škále aplikací, ale je důležité si uvědomit, že ne všechny budou důvěryhodné. Hodnocení a recenze aplikací nemusí být k dispozici, takže před instalací je těžší zjistit, zda je aplikace dobrá. Aplikace nainstalované přímo mohou být levnější, ale může být také obtížnější najít konkrétní aplikaci, kterou chcete.

Zvážení výhod a nevýhod každé možnosti vám pomůže rozhodnout se, která je pro vás nejlepší.

Zvážení výhod a nevýhod instalace aplikace z obchodu Microsoft Store.

Microsoft Store nabízí vybraný výběr aplikací.

Hlavní výhodou Microsoft Store je, že nabízí kurátorský výběr aplikací. To znamená, že aplikace v obchodě byly prověřeny společností Microsoft a jsou obecně spolehlivější a důvěryhodnější než ty, které najdete jinde. Znamená to však také, že možná nebudete moci najít konkrétní aplikaci, kterou hledáte, protože výběr je omezenější než to, co je k dispozici jinde.

Aplikace z obchodu Microsoft Store budou pravděpodobně důvěryhodnější.

Další výhodou aplikací z Microsoft Storu je, že budou pravděpodobně důvěryhodnější. Je to proto, že, jak bylo uvedeno výše, byly před povolením vstupu do obchodu prověřeny společností Microsoft. To znamená, že existuje menší riziko stažení škodlivé nebo jinak škodlivé aplikace. V obchodě je však stále možné najít nedůvěryhodné aplikace, takže si budete muset dávat pozor na to, které stahujete.

Microsoft Store nabízí hodnocení a recenze aplikací.

Třetí výhodou obchodu Microsoft Store je, že nabízí hodnocení a recenze aplikací. To může být užitečné při rozhodování, zda se aplikace vyplatí stáhnout, protože před rozhodnutím můžete zjistit, co si o ní myslí ostatní uživatelé. Mějte však na paměti, že ne všechny recenze jsou si rovny a některé mohou být zaujaté nebo nespolehlivé.

Aplikace z obchodu Microsoft Store mohou být dražší.

Jednou z nevýhod aplikací z Microsoft Storu je, že mohou být dražší než ty, které najdete jinde. Vývojáři totiž musí za uvedení svých aplikací v obchodě platit a tyto náklady se často přenášejí na spotřebitele ve formě vyšších cen. Ne všechny aplikace v obchodě jsou však nutně dražší než jejich protějšky mimo něj, takže se před nákupem stále vyplatí zkontrolovat obě místa.

Zvažování výhod a nevýhod přímé instalace aplikace.

Širší výběr aplikací najdete, pokud si je nainstalujete přímo.

Microsoft Store nabízí kurátorský výběr aplikací, což znamená, že ne všechny aplikace jsou v obchodě dostupné. Pokud hledáte konkrétní aplikaci, která není dostupná v obchodě, budete ji muset nainstalovat přímo.

Možná nebudete moci důvěřovat všem aplikacím, které najdete.

Když si nainstalujete aplikaci z Microsoft Storu, můžete si být jisti, že byla prověřena společností Microsoft a že neohrozí vaše zařízení. Když aplikaci nainstalujete přímo, není zaručeno, že je bezpečná.

Hodnocení a recenze aplikací nemusí být k dispozici.

Když si nainstalujete aplikaci z obchodu Microsoft Store, můžete si před instalací prohlédnout hodnocení a recenze od ostatních uživatelů. Když nainstalujete aplikaci přímo, neexistuje způsob, jak zjistit, co si o ní ostatní uživatelé myslí.

Aplikace nainstalované přímo by mohly být levnější.

Protože Microsoft Store nabízí vybraný výběr aplikací, bývají na drahé straně. Pokud hledáte výhodnou nabídku, můžete najít levnější variantu přímou instalací aplikace.

Možná budete moci snáze najít požadovanou aplikaci.

Pokud máte problém najít aplikaci v Microsoft Storu, je velká šance, že ji najdete přímou instalací.

Závěr

Rozhodnutí, zda nainstalovat aplikaci z obchodu Microsoft Store nebo přímo, bude nakonec záviset na zvážení pro a proti. Microsoft Store nabízí pečlivější výběr aplikací, které budou pravděpodobně důvěryhodnější. Může se však stát, že konkrétní aplikaci, kterou hledáte, nenajdete a aplikace z obchodu Microsoft Store mohou být dražší. Na druhou stranu, pokud nainstalujete aplikace přímo, budete mít přístup k širšímu výběru, ale může být těžší najít důvěryhodné aplikace. Před rozhodnutím je důležité zvážit všechny tyto faktory.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup