Skip to main content

Systém Windows 11 obsahuje novou funkci dynamické obnovovací frekvence, která šetří baterii notebooku

Microsoft do svého nového operačního systému zavedl novou funkci, která umožňuje ušetřit energii na notebooku, když není potřeba využití obnovovací frekvence třeba 120Hz, tak funkce (DRR), která bude šetřit baterii notebooku a zvyšovat obnovovací frekvenci, když je to opravdu potřeba. A tím nabízí plynulé animace při posouvání, sledování filmů.

Novější notebooky se už prodávají i s displejem, který zvládne až třeba 120Hz, tím umožní sledovat či hrát hry. Když není potřeba vysoká frekvence, tak notebook díky funkci DRR ušetří energii baterie. Tím umožní výběr frekvence automaticky dle potřeby, a uživatel pak nemusí manuálně přepínat mezi 60 a 120Hz.

Aby jste mohli využít výhody DRR, tak je potřeba mít notebook s podporou vyšší frekvence a funkci DRR, což nemusí každý notebook podporovat. Další je potřeba podpora od aplikace, která tuto možnost umožní a vy si dle možností tuto výhodu užijete. Na druhou stránku tato funkce dává vývojářům větší kontrolu nad uživatelským prostředím, ale taky to, že funkce DRR nebude nejednotná. Samotná funkce ve hrách nefunguje. Funkce DRR je zaměřená čistě na aplikace pro windows, pro potřeby funkce je potřeba ještě grafický ovladač WDDM 3 a Microsoft uvádí, že spolupracuje se svými partnery v oblasti grafických displejů, aby umožnil DRR na různých zařízeních s Windows 11 preview.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup