Skip to main content

Snižující DC-DC měnič Riden RD6006P

Jestli máte doma starší verzi RD6006, tak je možné koupit aktualizovanou verzi RD6006P. Tato verze nabízí lepší rozlišení, a to na 5 čísel, což si můžete užít rozlišení 0.1 mA a rozlišení napětí na 1mV. Dále nabízí nižší zvlnění a to 20 mV. Díky vylepšení HW má RD6006P nižší chybu u výstupného napětí a proudu. Výrobce taky informuje, že i když starší verze RD nebyly vhodné pro opravu telefonu a dalších elektronických zařízení, tak u RD6006P je opak, protože je možné ho využít pro opravu elektronických zařízení.

RD6006RD6006P
Typické zvlnění na výstupu100mV VPP20mV VPP
DisplejČtyřmístný displejPětimístný displej
Rozlišení měření nastavení výstupního napětí0.01V0.001V
Rozlišení měření nastavení výstupního proudu0.001A0.0001A
Přesnost výstupního napětí mezi nastavením a měřením±(0,3 %+3 číslice)±(0,5‰+4 číslice)
Přesnost výstupního proudu mezi nastavením a měřením±(0,5 %+5 číslic)±(1‰+6 číslic)

Další co je nového u RD6006P je změna barvy a styl písma, i když se jedná je o softwarové změny, tak starší verze zatím toto nemají. A tak u nové verze si užijete vlastní pořadí barev a to 15 druhů. U nabíjení baterie je možné si nastavit teplotu a vypínací proud, takže jestli jedna z podmínek nastane, tak se přestane baterie nabíjet.

Můžete si koupit verzi RD6006P, která nemá wifi, ale můžete pro komunikaci použít usb, takže když chcete vyzkoušet software od výrobce, tak to není problém. Co ale může být problém je, že když si koupíte verzi bez wifi, tak základní deska ani nebude mít konektor pro připojení tohoto modulu, takže když si v budoucnu budete chtít si tam dát wifi, tak budete mít smůlu.

Co je ale důležité? Je, že tento napájecí zdroj musí být napájen izolovaným zdrojem, což znamená, že musí být izolovaný od vstupu, jinak hrozí, že měnič vyhoří. Při použití zátěže, jako je induktivní, třeba motor, tak je doporučeno použít výstupní proud 1/3 proudu měniče. Při rozbalení RD6006P je dobré používat ochranné pomůcky proti statické elektřiny, jinak si můžete přístroj zničit, takže jestli máte doma antistatické rukavice, tak je lepší při zapojení je použít.

Jestli RD6006P používáte pro nabíjení baterek atd, tak myslete na to, že se jedná o step down měnič, takže když bude na vstupu 60V, tak bude při nabíjení baterie 4.2V účinnost menší, než když použijete na vstupu třeba USB C PD 20V.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup