Skip to main content

Jak používat Wget k zálohování webových stránek přes FTP

Jak používat Wget k zálohování webových stránek přes FTP

Wget je bezplatný softwarový balíček, který lze použít k načítání souborů z internetu pomocí HTTP, HTTPS a FTP. V tomto příspěvku na blogu vám ukážeme, jak používat Wget k zálohování webových stránek přes FTP. Probereme také výhody používání Wget k zálohování webových stránek.

Co je Wget.

Wget je bezplatný softwarový balíček pro načítání souborů pomocí HTTP, HTTPS a FTP.

Wget je bezplatný program, který lze použít k načítání souborů z World Wide Web pomocí protokolů HTTP, HTTPS a FTP. Wget je neinteraktivní, což znamená, že může pracovat na pozadí, zatímco uživatel dělá jiné věci. Wget podporuje rekurzivní stahování, což znamená, že v případě potřeby může stáhnout celý web.

Wget je k dispozici pro operační systémy Windows, Mac OS X a Linux.

Jak používat Wget k zálohování webových stránek.

Uživatelé musí mít FTP účet a FTP adresu webové stránky, aby mohli zálohovat webové stránky pomocí Wget.

Aby uživatelé mohli zálohovat web pomocí Wget, musí mít na webu FTP účet. FTP adresa je vyžadována pro připojení k serveru a zahájení zálohování souborů. Po připojení k serveru mohou uživatelé určit, do kterého adresáře na serveru by chtěli uložit záložní soubory. Pokud má například uživatel účet FTP s „example.com“ a chce zálohovat adresář „public_html“, napsali by:

wget -r -l0 --ftp-user=USERNAME --ftp-password=PASSWORD ftp://example.com/public_html/

-r“ říká Wgetu, aby rekurzivně stáhl všechny soubory v určeném adresáři, zatímco „-l0“ určuje, že neexistuje žádné omezení, jak hluboko do adresářové struktury Wget půjde. Nakonec „–ftp-user“ a „–ftp-password“ se používají k zadání uživatelského jména a hesla pro FTP účet.

Jaké jsou výhody používání Wget k zálohování webových stránek.

Wget je bezplatný program, který se snadno používá a dokáže rychle zálohovat webové stránky.

Wget je neuvěřitelně výkonný a všestranný nástroj, který lze použít k zálohování webových stránek. Jednou z největších výhod používání Wget k zálohování webových stránek je, že se jedná o bezplatný program. Wget se navíc velmi snadno používá a umí rychle zálohovat webové stránky.

Další výhodou použití Wgetu k zálohování webových stránek je, že jej lze použít k zrcadlení celých webových stránek. To znamená, že můžete snadno vytvořit přesnou kopii webové stránky na místním počítači. To může být užitečné, pokud chcete vytvořit místní kopii webu pro účely vývoje nebo testování.

A konečně, Wget lze také použít ke stahování souborů ze stránek chráněných heslem. To znamená, že můžete snadno zálohovat citlivá data zpoza firewallu.

Závěr

Pokud hledáte snadný a bezplatný způsob zálohování webu, Wget je skvělá volba. Pomocí několika jednoduchých kroků můžete mít na svém počítači uloženou kompletní zálohu webových stránek. Wget je také praktický nástroj, pokud potřebujete stáhnout soubory z webové stránky – jednoduše zadejte URL a nechte Wget dělat svou práci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup