Skip to main content

Jak napsat působivou kopii, která prodává

Pokud chcete napsat text, který se prodává, musíte vědět, jak psát titulky a texty, které jsou působivé a zajímavé. V tomto příspěvku na blogu se podělíme o pár tipů, jak na to.

Napište titulky, které prodávají.

Pište nadpisy, které jsou jasné, stručné a slibné.

Váš nadpis je první a někdy i jediná věc, kterou potenciální zákazníci uvidí, když narazí na vaši firmu online. Proto je důležité psát nadpisy, které jsou jasné, stručné a slibují něco skvělého.

Chcete-li napsat nadpisy, které jsou jasné, přemýšlejte o tom, co chcete, aby vaši zákazníci věděli, a pak to řekněte co nejjednodušeji. Například: „Prodáváme nejkvalitnější boty ve městě.“

Důležité jsou také stručné nadpisy. Chcete se ujistit, že váš titulek sděluje své poselství, aniž by byl příliš rozvláčný nebo matoucí. Jinými slovy, nesnažte se být chytří – jen přejděte k věci.

Konečně, váš titulek by měl vždy slibovat něco skvělého. Ať už je to výhoda vašeho produktu nebo služby („Získejte 50% slevu na nákup!“) nebo zkušenost („Budete milovat naši přátelskou zákaznickou službu!“), ujistěte se, že váš titulek je pádným argumentem, proč by to měl někdo udělat obchod s vámi.

Napište nadpisy, které jsou specifické a používají aktivní jazyk.

Kromě toho, že jsou vaše nadpisy jasné a stručné, měly by být také konkrétní a používat aktivní jazyk. To znamená používat silná slovesa, která vytvářejí pocit naléhavosti (např. „získat“, „koupit“, „najít“), a také se vyhýbat zájmenům jako „to“ nebo „oni“. Například:

„Najděte perfektní dárek pro každého na vašem seznamu.“

„Získejte 50% slevu na svůj nákup ještě dnes!“

„Nakupte nyní a získejte dopravu zdarma!“

Použitím konkrétního a aktivního jazyka v titulcích uděláte silnější dojem na potenciální zákazníky a zvýšíte šanci, že se prokliknou, aby se dozvěděli více o tom, co nabízíte.

Napište nadpisy, které vytvářejí pocit naléhavosti.

Jak jsme již zmínili, jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete se svým nadpisem udělat, je vytvořit pocit naléhavosti. To znamená dát jasně najevo, že existuje omezený časový rámec, ve kterém může někdo využít vaši nabídku (např. „pouze dnes“, „do vyprodání zásob“, „pouze tento týden“). Například:

„Pospěšte si! Získejte 50% slevu na svůj nákup ještě dnes!“

„Objednejte nyní do vyprodání zásob!“

„Nenechte si ujít! Pouze tento týden!“

Tím, že ve svých titulcích vytvoříte pocit naléhavosti, povzbudíte lidi, aby podnikli akci, než bude příliš pozdě – což může vést k vyššímu prodeji.

Napište kopii, která je přesvědčivá a zajímavá.

Napište kopii, která je jasná a snadno čitelná.

Vaše kopie by neměla obsahovat chyby a překlepy a měla by plynule přecházet z jedné věty do druhé. Navíc krátké věty a jednoduchá slova jsou obvykle účinnější než dlouhá, složitá.

Příklad:

Pokud chcete, aby lidé četli vaši kopii, je důležité, aby byla co nejjasnější a nejsnadněji čitelná. Používejte krátké věty a jednoduchá slova a vyhněte se chybám a překlepům. To pomůže zajistit, že lidé budou číst až do konce.

Napište kopii, která je zajímavá a informativní.

Vaše kopie by měla být nejen jasná a snadno čitelná, ale také zajímavá a informativní. Lidé by si ji měli chtít přečíst, protože je dobře napsaná a poskytuje cenné informace.

Příklad:

Pokud chcete, aby si lidé přečetli váš blogový příspěvek o výhodách meditace, ujistěte se, že je váš nadpis přesvědčivý a váš text je zajímavý a informativní. Neuvádějte pouze výhody; vysvětlit je podrobně na konkrétních příkladech.

Napište kopii, která je optimalizována pro vyhledávače.

Používejte nadpisy bohaté na klíčová slova.

Pokud chcete, aby byla vaše kopie optimalizována pro vyhledávače, je důležité používat klíčová slova v titulcích. Zahrnutím klíčových slov do titulků můžete zajistit, že vaše kopie bude umístěna výše na stránkách s výsledky vyhledávačů (SERP).

Několik tipů pro psaní nadpisů bohatých na klíčová slova:

– Používejte relevantní klíčová slova: Ujistěte se, že klíčová slova, která používáte, jsou relevantní k tématu vašeho článku. Použití irelevantních klíčových slov nejen poškodí vaše šance na vysoké umístění v SERP, ale také odradí čtenáře, kteří hledají informace o konkrétním tématu.

– Používejte longtailová klíčová slova: Longtailová klíčová slova jsou klíčové fráze, které jsou konkrétnější a cílenější než obecná klíčová slova. Bývají méně konkurenceschopní, a proto se snáze umístí. Například místo klíčového slova „pes“ můžete použít klíčové slovo „jak vycvičit štěně“.

– Používejte přirozený jazyk: Nenacpávejte nadpisy tolika klíčovými slovy, že by zněly nepřirozeně. Čtenáře budou vypínat titulky, které jsou těžko čitelné nebo srozumitelné. Místo toho se zaměřte na použití několika relevantních klíčových slov způsobem, který přirozeně plyne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup